خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) شوفاژ دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که درباره آن توضیح خواهیم داد.

اما بهتر است ابتدا در مورد طرزکار پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) و سیستم داخلی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) بیشتر بدانیم تا بتوانیم خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) را بهتر تشخیص دهیم.

 

هر پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) شوفاژ مستقل از نوع نصب(دیواری یا زمینی) دارای سیستمهای داخلی جداگانه ای بشرح ذیل می باشد.

 

  • سیستم مربوط به گازرسانی و خروج محصولات احتراق شامل شیر کنترل گاز, مشعل, جرقه زن, سیستم یونیزاسیون, فن یا کلاهک تعدیل
  • سیستم هیدرولیکی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) شامل پمپ, مبدل اصلی و ثانویه, کنترلرهایی که بر روی سیستم هیدرولیکی نصب میشود مانند پرشر سویچ آب, فلومتر یا فلوسویچ
  • سیستم کنترلی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) شامل برد کنترل, کنترلرهای فشار و جریان آب, سنسورهای دما یا NTC ترموستات حد

 

هر قسمت از پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) میتواند دچار خرابی شود. اما برای اینکه بهتر بتوانیم خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) را تشخیص دهیم لازم بود موارد فوق را بدانیم.

علاوه بر شناخت سیستم های داخلی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ), برای تشخیص خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) می بایست طرز کار پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) را نیز بدانیم.

بدین منظور مراحل کار پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) را به جزئیات و مفصل توضیح خواهیم داد.

ابتدا بهتر است با این مفاهیم آشنا شویم

 

درخواست

درخواست به عملی گفته میشود که باعث میشود پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) روشن شود. باز کردن آبگرم مصرفی یک درخواست است.

نمونه دیگر درخواست پایین بودن دمای آب برگشتی شوفاژ نسبت به دمای تنظیمی کاربر می باشد. در واقع درخواست به معنای نیاز پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) برای روشن شدن است.

حال که فهمیدیم درخواست چیست بیایید گام به گام مراحل روشن شدن پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) را بررسی نمائیم.

برای روشن شدن پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) طبیعتا اولین چیزی که میبایست حضور داشته باشد درخواست است. یعنی مشتری آبگرم مصرفی را باز کرده و نیاز به آبگرم دارد. یا اینکه مشتری دمای ۸۰ درجه را برای شوفاژ تنظیم نموده اما دمای آب شوفاژ ۶۵ درجه است. بدین ترتیب پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) می بایست روشن شود و دما را به ۶۵ برساند. یا در مورد اول پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) می بایست روشن شود و آبگرم مصرفی را تامین نماید.

پس فرض میکنیم درخواست ایجاد شده است.

پس از ایجاد شدن درخواست برد کنترل پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) که وظیفه کنترل همه جانبه سیستم را بر عهده دارد ابتدا سیستمهای ایمنی را چک می نماید.

ترموستات حد ابتدا چک خواهد شد که دمای آن پایین تر از دمای نوشته شده بر روی ترموستات حد باشد.

در صورتی که دمای ترموستات حد در رنج نرمال بود پرشر سویچ آب نیز چک می شود .

در صورتی که آب به میزان و فشار کافی در سیستم وجود داشته باشد برد کنترل پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) پرشر سویچ فن را چک می نماید که می بایست در حالت باز باشد.

اگر پرشر سویچ هوا یا فن در حالت باز بود فن روشن می شود.

حال نوبت آن رسیده که پرشر سویچ فن بسته شود. پس بنابراین پرشر سویچ فن یکبار دیگر بررسی میشود. این بار باید در حالت بسته باشد.

در صورتی که تا به اینجا برد کنترل مشکلی را تشخیص نداده باشد برد کنترل دستور جرقه زدن را توسط ترانس جرقه صادر میکند.

پس از جرقه زدن شیر گاز مسیر گاز را باز نموده تا شعله تشکیل شود.

در این وضعیت برد کنترل می بایست بررسی نماید که آیا شعله تشکیل شده است یا خیر.

در صورتی که شعله تشکیل شده باشد برد کنترل توسط میله یونیزاسیون متوجه این موضوع خواهد شد و شعله پایدار خواهد ماند تا زمانی که درخواست وجود داشته باشد.

در صورتی که شعله تشکیل نشود دوباره برد به مرحله جرقه زدن برگشته و تا ۳ یا ۴ بار (بسته به برنامه ریزی برد) این عمل را تکرار خواهد نمود.

اینها جزئیاتی بر عملکرد گام به گام پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) های شوفاژ دیواری یا زمینی بود.

در صورتی که این عملیات را درک کنید و بخاطر بسپارید هیچگاه بابت عیب یابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) مستاصل نخواهید شد. بخاطر دارم زمانی که این مباحث را به تکنیسینهای این امر آموزش میدادم همه هاج و واج به من نگاه میکردند که اگر این عیب یابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) است آنکه ما انجام میدادیم چه بود !

توجه داشته باشید

امر تعمیرات پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) امری تخصصی و نیازمند دانش فنی می باشد. در صورتی که این دانش را ندارید به پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) دست نزنید. خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان ) همیشه به راحتی قابل تعمیر نیست و همیشه هم بدون خطر نخواهد بود.

 

 

علت گرم نشدن رادیاتورها

چرا پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان) آب را گرم نمیکند؟

علت خرابی پکیج ( نمایندگی بوتان کرمان )

بوتان ,نمایندگی ,کرمان ,پکیج ,درخواست ,برد ,نمایندگی بوتان ,بوتان کرمان ,پکیج نمایندگی ,صورتی که ,در صورتی ,نمایندگی بوتان کرمان ,پکیج نمایندگی بوتان ,بوتان کرمان  شوفاژ

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برای من پاورلاین Appfull شرکت پلیران poliran 021-66133673 پلی ران اتصال کانال و گروه تلگرام دفترچه شخصی من اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان ساری آموزش php (وبلاگ یک پی اچ پی کار) من یک انسان توحیدی هستم!